חוות דעת רפואית נפרולוגיה (כליות) בקליק

כתיבת חוות דעת מקיפה למקסום סיכויי ההצלחה!

נפרולוגיה היא ענף מתמחה ברפואה המתמקד באבחון וטיפול במחלות והפרעות הקשורות בכליות. מקרי רשלנות רפואית הקשורים לתחום רפואי זה עלולים להתרחש עקב מגוון סיבות, כגון: אבחון שגוי, איחור באבחון, טיפול שגוי, טעויות תרופתיות וטעויות ניתוחיות. במקרים כאלה, מטופלים או בני משפחותיהם עשויים לבקש פיצוי על הנזקים שנגרמו להם. על מנת לתבוע פיצויים נדרשת על פי חוק חוות דעת רפואית משפטית של רופא נפרולוג מוסמך.

חוו''ד רפואית משפטית עקב רשלנות רפואית

במקרים בהם ישנו חשד כי במהלך אבחון או טיפול בתחום הנפרולוגיה חלה רשלנות אשר הובילה לפגיעה פיזית או נפשית במטופל ניתן להגיש תביעת פיצויים בבית משפט עבור תגמולים שלא התקבלו מהגורם הרשלני (רופא או גורם רפואי / חברת הביטוח). במסגרת התביעה בבית המשפט, כפי שצוין לעיל, על מגיש התביעה לספק חוות דעת רפואית מטעם רופא מומחה. חשוב כי חוות דעת זו תינתן על ידי רופא מומחה הבקיא בתחום הנפרולוגיה, בעל ניסיון בכתיבת חוות דעת לבית משפט (תחום שדורש הכשרה בפני עצמו) ויכולת להופיע בצורה בטוחה ורהוטה בפני השופט ומול גורמי ההגנה.

דוגמאות לרשלנות:

 • מטופל/ת אשר קיבל/ה טיפול אשר לא מתאים למצב הרפואי ועקב כך נגרם נזק רפואי / החמרה של המצב.
 • התפתחות של מחלת כליות עקב טיפול לקוי
 • אבחון שגוי (או אי אבחון של המחלה בזמן)

מקרה הרשלנות עלול להיגרם על ידי גורמים שונים המעורבים במהלך הטיפול של החולה, ביניהם: הרופא המטפל והמאבחן של המחלה, האחות, אנשי צוות וגורמים שונים במוסד הרפואי המטפל. במקרה של התנערות מהבקשה לקבלת פיצויים בטענה שלא חלה רשלנות ניתן להגיש תביעת רשלנות רפואית בבית המשפט אשר תלווה בחוות דעת של רופא מומחה בתחום רפואת הכליות אשר יבחן היטב את המקרה הספציפי של המטופל, החל מבדיקות האבחון הראשוניות דרך הטיפולים השונים שניתנו עד למצבו הרפואי הנוכחי.  לאחר בדיקה מקיפה הרופא יציין בחוות הדעת האם לפי אבחנתו המקצועית חלה כאן רשלנות רפואית, מצד אילו גורמים ואם יש קשר ישיר בין רשלנות זו למחלה / החמרה שלה. בנוסף הרופא יעריך את גודל הנזקים וההשפעות של רשלנות על אורח חייו של המטופל – יכולת התפקוד שלו, צורך בסיעוד, תרופות וטיפולים קבועים ועוד.

כליות
כליות

חוות דעת רפואית לפי סוג מחלת כליות / מצב רפואי

בדיקת ביופסיה ואבחון של מחלות כליה

ביופסיה של כליה היא הליך אבחוני שבו נלקחת דגימה קטנה של רקמת כליה לבדיקה במיקרוסקופ. זה מבוצע בדרך כלל כדי לאבחן ולנטר מחלות כליה כמו גלומרולונפריטיס, תסמונת נפרוטית ודלקת זאבת. רופא נפרולוג יכול לספק חוות דעת משפטית רפואית במקרים בהם ביופסיה לא בוצעה או שבוצעה בצורה שגויה, מה שמוביל לאבחון שגוי או לאבחנה מאוחרת של מחלת כליות.

אי ספיקת כליות

אי ספיקת כליות זהו מצב רפואי חמור בו הכליות לא מצליחות לסנן פסולת ועודפי נוזלים מהדם. זה יכול להתרחש מסיבות שונות כמו סוכרת, לחץ דם גבוה, זיהומים והפרעות אוטואימוניות. נפרולוגים יכולים לספק חוות דעת משפטיות רפואיות במקרים בהם אי ספיקת כליות אובחנה בצורה שגויה, לא אובחנה בזמן או שלא טופלה כראוי. בנוסף, אם אי ספיקת הכליות נגרמה עקב רשלנות רפואית כגון טיפול תרופתי שגוי או טעויות ניתוחיות, רופא נפרולוג יכול לספק חוות דעת משפטית רפואית לתמיכה בתביעת הפיצויים.

השתלת כליה

השתלת כליה היא הליך כירורגי שבו מושתלת כליה בריאה מתורם לחולה עם אי ספיקת כליות. מדובר בהליך מורכב הדורש הערכה מדוקדקת של התורם והמקבל, וכן מעקב צמוד אחר בריאותו של המטופל לאחר ההשתלה. נפרולוגים יכולים לספק חוות דעת משפטיות רפואיות במקרים בהם ההשתלה לא בוצעה כהלכה או בהם היו סיבוכים במהלך הניתוח או לאחריו. בנוסף, אם מצבו הבריאותי של החולה הידרדר עקב רשלנות רפואית כגון זיהום או טעויות תרופתיות, רופא נפרולוג יכול לספק חוות דעת משפטית רפואית לתמיכה בתביעת הפיצויים.

טיפול בדיאליזה

דיאליזה זהו טיפול רפואי המחליף את תפקוד הכליות על ידי סינון פסולת ועודפי נוזלים מהדם. הוא מבוצע בדרך כלל בחולים עם אי ספיקת כליות הממתינים להשתלת כליה או שאינם מתאימים להשתלה. נפרולוגים יכולים לספק חוות דעת משפטיות רפואיות במקרים בהם טיפול הדיאליזה לא בוצע כהלכה או בהם היו סיבוכים במהלך או לאחר הטיפול. בנוסף, אם מצבו הבריאותי של החולה הידרדר עקב רשלנות רפואית כגון זיהום או טעויות תרופתיות, רופא נפרולוג יכול לספק חוות דעת משפטית רפואית לתמיכה בתביעת הפיצויים.

אבנים בכליות

אבנים בכליות הן משקעים קשים של מינרלים ומלחים שנוצרים בכליות ועלולים לגרום לכאבים עזים ואי נוחות. הם יכולים להתרחש מסיבות שונות כמו התייבשות, דיאטה וגנטיקה. נפרולוגים יכולים לספק חוות דעת משפטיות רפואיות במקרים בהם אבנים בכליות אובחנו בטעות או לא אובחנו בזמן, מה שמוביל לסיבוכים כגון נזק לכליות או זיהום. בנוסף, אם הטיפול באבנים בכליות לא בוצע כהלכה או אם היו סיבוכים במהלך או לאחר הטיפול, רופא נפרולוג יכול לספק חוות דעת משפטית רפואית לתמיכה בתביעת הפיצוי.

הגשת חוות דעת רפואית לביטוח לאומי

רשלנות רפואים בתחום מחלות כליות עלול להיות קטלני במקרים מסוימים (עד גרימת מוות) ובמקרים אחרים ההשלכות עלולות להיות כרוניות. כלומר סבל ופגיעה שתלווה את המטופל כל חייו כשבמקרים מסוימים זה עלול לפגוע ביכולת התפקוד, באפשרות לעסוק במשלח היד וכתוצאה מכך לפגיעה כלכלית. אי לכך, החולה יכול/ה להגיש בקשה לקבלת תגמולים (פיצויים, קצבת נכות בהתאם לאחוזי נכות) מטעם המוסד לביטוח לאומי. 

הבקשה תוגש בליווי של כל המידע הרפואי הרלוונטי אודות הטיפולים והאבחונים ושמעידים על השינוי במצבו הרפואי של המבקש ועל ההשפעות של מצב זה. הבקשה לקבל תגמולים – אם זו קצבת נכות בהתאם לאחוזי נכות, פיצויים, הטבות דיור, ארנונה ועוד – תצטרך לעבור ועדה רפואית שתבחן את המקרה לעומק ותחליט אם מגיע תגמולים למבקש/ת וכן אילו תגמולים ומה גובה התגמול. לכן, רצוי להגיש לוועדה זו גם חוות דעת רפואית מטעם רופא בכיר שיציג באופן מקצועי וברור את מצבו הרפואי של המבקש ואת הבעיות והקשיים שהוא חווה בעקבות הפגיעה / מחלה. 

חוו''ד רפואית עבור קבלת תגמולי ביטוח ושב"ן

חולים אשר מבוטחים בביטוחי בריאות ציבוריים מורחבים (שב"ן) או בביטוחים פרטיים רשאים להגיע תביעה לשם קבלת תגמולי ביטוח. זאת, בסיוע חוות דעת רפואית מטעם רופא מומחה למחלות זיהומיות. על מנת לקבל את התגמולים חברות הביטוח בוחנות היטב את מצבו הרפואי של התובע וקובעות על פי הבדיקות שלהם האם הוא זכאי לתגמול. במידה והן מסרבות להעניק תגמולים והתובע משוכנע כי הוא צריך לקבל תגמולים אלה הוא רשאי להגיש תביעה לקבלת תגמולי ביטוח בבית המשפט באמצעות עורך דינו. במקרים כאלה חשוב לבחור בעורך דין מנוסה בתחום וכן להסתייע בחוות דעת רפואית של רופא מומחה ומנוסה. זאת, על מנת למקסם את סיכויי ההצלחה בזכיה במשפט ובהתמודדות מול עורכי הדין המנוסים העובדים תחת המערכת המשומנת של חברות הביטוח.

מה כוללת חוות דעת רפואית עבור מחלות כליה?

 • בחינה ההיסטוריה הרפואית של החולה.
 • תיאור הגורמים אשר הובילו לרשלנות רפואית במסגרת הטיפול (במידה והייתה) ועל השפעתה על מצבו הרפואי של התובע.
 • תיאור מצבו הנוכחי של החולה, וכיצד מצבו הרפואי משפיע עליו בכל ההיבטים – גופני, נפשי ותפקודי.
 • הצגת מסקנות הנוגעות לטיפולים הנדרשים והצרכים הנוכחיים והעתידיים להם יזדקק החולה.
 • הבאת סימוכין מהספרות הרפואית הרלוונטיים למצבו הבריאותי של התובע.

בחירת רופא מתאים לכתיבת חוות דעת רפואית

טיפים לבחירת רופא לכתיבת חוו"ד רפואית (עבור מחלות כליה ובכלל) לשם מקסום סיכויי ההצלחה:

 • מומחיות וניסיון רב בתחום מחלות זיהומיות ובסוג המחלה הספציפי.
 • ניסיון בכתיבת חוות דעת רפואיות משפטיות, ביטוח לאומי ולכל גורם אחר. ידע מקצועי אינו מספיק כאן, אלא גם יכולת להעביר את הידע המקצועי ואת המחקר המקיף הכולל ראיון של התובע באופן המקצועי ביותר, תוך ניסוח ברור ומקובל בעולם המשפט.
 • ניסיון ויכולת הופעה טובה בביהמ"ש תוך הצגת הממצאים שעלו מחוות הדעת ואת מצבו הרפואי של החולה בצורה ברורה ובביטחון רב.

איך זה עובד?

איתור רופא מומחה

בחירת רופא מנוסה המתמחה בתחום התביעה

בחינת החומר הרפואי

כולל איסוף מידע לשם בדיקה האם היתה רשלנות רפואית

כתיבת חוו"ד רפואית

חוו"ד מקיפה הכוללת ממצאי בדיקות, אבחון רפואי והערכת אחוזי נכות

הגשת חוו"ד לביהמ"ש

מתן עדות הרופא המומחה והצגת חוו"ד המקיפה למקסום הצלחת התיק

אנו כאן בשבילכם ונשמח להכווין אתכם בבחירת רופא מומחה מתאים בהתאם לסוג הבעיה הרפואית והנזק הגופני/נפשי שנגרם לכם לשם מקסום סיכויי תוצאות התביעה!

צור קשר לקבלת חוות דעת רפואית