חוות דעת רפואית סרטן העור בקליק

כתיבת חוות דעת מקיפה למקסום סיכויי ההצלחה!

חוות דעת רפואית סרטן העור נדרשת במקרים בהם מבקש חוות הדעת סובל מבעיה רפואית בתחום רפואי זה. הבקשה יכולה להיות לנבוע ממטרה רפואית – על מנת לקבל חוות דעת מקצועית מטעם רופא מומחה בכיר בתחום זה או מסיבות הקשורות לקבלת תגמולים כספיים במסגרת בקשות ותביעות – אם זה לשם קבלת תגמולים מביטוח לאומי, תגמולים מחברות ביטוח פרטיות ובמסגרת תביעת פיצויים בבית משפט המחייבת צירוף של חוות דעת זו לשם הוכחת טענות התובע. חוות דעת רפואית עבור חולים בסרטן העור יכולה להיכתב אך ורק על ידי רופא מומחה בתחום זה.

סרטן העור זוהי מחלה נפוצה בישראל, סיבה עיקרית לכך קשורה לחודשי הקיץ החמים השוררים במדינתנו החמה. המשמעות של סרטן העור היא צמיחה והתפשטות חריגה של תאי העור, הוא כולל סוגים שונים, כאשר מלנומה מהווה את הסוג המסוכן ביותר ועלולה להוביל לתמותה. ישנה חשיבות רבה לבצע בדיקות תקופתיות לסימנים מחשידים בעור ולאתר את המחלה בזמן על מנת לטפל בבעיה באופן מהיר, יעיל ומוצלח.

באילו מקרים מגישים חוות דעת רפואית סרטן העור?

חוו''ד עבור בית המשפט

במקרים בהם מבקש חוות הדעת סובל ממחלת סרטן העור ודורש תגמולים שלא הגיעו לו מטעם גורם כזה או אחר והדבר מגיע לידי בית משפט יש להגיש תביעה באמצעות עורך דין אשר תלווה (חובה על פי חוק) בחוות דעת רפואית של רופא מומחה שמוטב שיהיה לו מומחיות רבה במחלה הספציפית וכן ניסיון רב בכתיבת חוו"ד מקצועיות וכן יכולת הופעה טובה בביהמ"ש.

סרטן העור

חוות דעת סרטן העור במקרים של רשלנות רפואית

רשלנות רפואית בכל הקשור למחלות הסרטן ובסרטן העור בפרט עלולה להוביל לנזקים כבדים בטווח הארוך או הקצר.

דוגמאות לרשלנות:

מטופל אשר קיבל טיפול אשר לא מתאים למצבו הרפואי ועקב כך הוא ניזוק

אבחון שגוי (או אי אבחון של המחלה בזמן)

רשלנות במסגרת טיפול / ניתוח

רשלנות רפואית עלולה להיגרם על ידי הרופא המטפל, האחות, אנשי הצוות הרפואי או כל גורם אחר שהיה קשור לטיפול. במקרה והגורם המטפל מתנער מתשלום פיצויים בטענה שלא הייתה רשלנות ניתן להגיש תביעת רשלנות רפואית בבית המשפט אשר תלווה בחוות דעת רפואית של רופא מומחה אשר יבחן את:

ההיסטוריה הרפואית של המטופל

את סוג הטיפול שקיבל

את אופן הטיפול

את מצבו הבריאותי הנוכחי

בהתאם לנתונים ובדיקות אלה הרופא יקבע (באופן אובייקטיבי ע"פ חוק) האם חלה כאן רשלנות רפואית, האם הבעיה הרפואית שנוצרה קשורה באופן ישיר לרשלנות זו ואת סוג הנזקים הרפואיים שנגמרו למטופל בטווח הקצר והארוך.

תביעת ביטוח לאומי

כל תושב בישראל מחויב לשלב דמי ביטוח לאומי בהתאם לגובה ההכנסות שלו. במקרים בהם נגרם נזק רפואי למטופל אשר הובילו לפגיעה גופנית, תפקודית, אסתטית או נפשית – בין אם זה לטווח קצר או ארוך ניתן להגיש בקשה לקבלת תגמולי כספיים מהביטוח לאומי / קצבת נכות זמנית או קבועה. על מנת להגיש בקשה זו יש להגיש מידע מפורט אודות מצבו הרפואי של המטופל, מידע זו מועבר לועדה רפואית של הביטוח הלאומי אשר תחליט האם המבקש זכאי לתגמול וכן מהו גובה התגמול. על מנת למקסם את גובה הפיצויים / שיעור קצבת הנכות מוטב להגיש חוות דעת של רופא מומחה בה יפורטו הנזקים הרפואיים והתפקודיים מהם סובל המטופל.

חוו''ד במקרים של פגיעה תעסוקתית

במקרים בהם ישנה פגיעה תפקודית אשר מגבילה או אינה מאפשרת למטופל לעבוד במשלח ידו המקצועי ניתן להגיש תביעת אובדן כושר עבודה בביטוח לאומי / חברת ביטוח פרטית ומקום העבודה. לשם כך יש לקבל אישור מגורם רפואי מוסמך – רופא תעסוקתי על כך כי נגרמה לתובע פגיעה אשר מגבילה את כושר העבודה שלו (בין אם מדובר במחלת מקצוע, פציעה מתאונת עבודה ובכלל) ושהיא מצדיקה קבלת תגמולים כספיים, כאשר גובה הפיצוי הנדרש יהיה תואם להיקף הנזק ואת משך תקופת ההיעדרות מהעבודה. ניתן להיעזר בחוות דעת רופא תעסוקתי מקופת החולים או לפנות באופן פרטי לרופא תעסוקתי מומחה.

חוו''ד רפואית עבור קבלת תגמולי ביטוח ושב"ן

מבוטחים בביטוח בריאותי ציבורי מורחב (שב"ן) או במסגרת ביטוח פרטי יכולים להגיש תביעה מהביטוח לשם קבלת תגמולי ביטוח. במסגרת התביעה ניתן ורצוי להסתייע בחוות דעת רופא מומחה על למנת לקבל פיצויים הולמים מטעם חברות הביטוח ובמקרים של סירוב ניתן להגיש תביעה בבית המשפט אליה תצורף חוות הדעת הרפואית אשר הינה בעלת ערך רב כאשר מדובר בתביעות מול חברות הביטוח וסוללת עורכי הדין שמייצגים אותן.

מה כוללת חוות דעת בתחום סרטן העור?

 • היסטוריה רפואית של מטופל
 • גורמים לנזק הרפואי / נפשי
 • הסבר אם חלה רשלנות רפואית והאם יש לה קשר לנזקים שנגרמו למטופל
 • תיאור מצבו הנוכחי של המטופל, כולל כל הנזקים הרפואיים שנגמרו לו תוך סימכון מספרות רפואית.
 • השלכות עתידיות של הנזקים שנגרמו: בעיות תפקודיות, תרופות וטיפולים רפואיים, סיעוד ועוד.

תכונות וכישורים נדרשות מהרופא המומחה כותב חוות הדעת

 • מומחיות וניסיון רב לא רק בתחום הכללי אלא ידע נרחב בתחום זה.
 • ניסיון בכתיבת חוו"ד רפואיות לבית המשפט, ביטוח לאומי ולכל גורם אחר. ידע מקצועי אינו מספיק כאן, אלא גם יכולת להעביר את הידע המקצועי ואת המחקר המקיף הכולל ראיון של התובע באופן המקצועי ביותר, תוך ניסוח ברור המקובל בעולם המשפט.
 • ניסיון ויכולת הופעה טובה בביהמ"ש תוך הצגת נתונים ואת מצבו הרפואי של החולה בצורה ברורה ובביטחון רב.

סוגי סרטן עור  

 •  סרטן עור של תאי הבסיס  (Basal Cell Carcinoma – BCC)
 • סרטן עור של תאי הקשקש (Squamous Cell Carcinoma – SCC)
 • מלנומה (Melanoma) – מתפתחת בתאים שמייצרים את הפיגמנט מלנין שאחראי על צבע עורנו. היא עלולה להתפתח אף בגלגל העין ובאיברים פנימיים.

איך זה עובד?

איתור רופא מומחה

בחירת רופא מנוסה המתמחה בתחום התביעה

בחינת החומר הרפואי

כולל איסוף מידע לשם בדיקה האם היתה רשלנות רפואית

כתיבת חוו"ד רפואית

חוו"ד מקיפה הכוללת ממצאי בדיקות, אבחון רפואי והערכת אחוזי נכות

הגשת חוו"ד לביהמ"ש

מתן עדות הרופא המומחה והצגת חוו"ד המקיפה למקסום הצלחת התיק

אנו כאן בשבילכם ונשמח להכווין אתכם בבחירת רופא מומחה מתאים בהתאם לסוג הבעיה הרפואית והנזק הגופני/נפשי שנגרם לכם לשם מקסום סיכויי תוצאות התביעה!

צור קשר לקבלת חוות דעת רפואית