חוות דעת רפואית עמוד שדרה בקליק

כתיבת חוות דעת מקיפה למקסום סיכויי ההצלחה!

חוות דעת רפואית בתחום עמוד שדרה נדרשת לרוב במקרים בהם מבקש חוות הדעת סובל מבעיה הקשורה למערכת זו, אם זה לשם קבלת תגמולים מחברת הביטוח הפרטיות, ביטוח לאומי, פיצויים עקב רשלנות רפואית (אבחון לקוי, ניתוח רשלני ועוד) ועוד. חוות הדעת צריכה להיכתב על ידי אורטופד מומחה, אשר בקיא בתחום עמוד השדרה.

באילו מקרים מגישים חוות דעת רפואית עמוד שדרה?

חוו''ד עבור בית המשפט

במקרים בהם מבקש חוות הדעת סובל מבעיות רפואיות בעמוד השדרה ודורש תגמולים שלא הגיעו לו מטעם גורם כזה או אחר והדבר מגיע לידי בית משפט יש להגיש תביעה באמצעות עורך דין אשר תלווה (חובה על פי חוק) בחוות דעת רפואית של אורטופד מומחה שמוטב שיהיה לו מומחיות רבה במחלה הספציפית וכן ניסיון רב בכתיבת חוו"ד מקצועיות וכן יכולת הופעה טובה בביהמ"ש.

חוות דעת רפואית עמוד שדרה
עמוד שדרה

חוות דעת רפואית עמוד שדרה במקרים של רשלנות רפואית

רשלנות רפואית בתחום עמוד שדרה עלולים להוביל לנזקים חמורים וכרוניים. הנזקים יכולים להתרחש בכל חלקי עמוד השדרה (הבנוי מ-5 חלקים: עמוד שדרה צווארי, חזי, מותני, עצם העצה – סקרום ועצם הזנב) שבו שוכן חוט השדרה המקושר אל מערכת העצבים המרכזית והם יכולים להתבטא בכאבי גב חזקים וכרוניים, פריצת דיסק ועוד.

דוגמאות לרשלנות:

 • מטופל אשר קיבל טיפול אשר לא מתאים למצבו הרפואי ועקב כך הוא ניזוק.
 • אבחון שגוי (או אי אבחון של המחלה בזמן)
 • רשלנות במסגרת טיפול / ניתוח עמוד שדרה

רשלנות רפואית שמובילה לנזקים בעמוד השדרה עלולה להיגרם על ידי הרופא המטפל, האחות, אנשי הצוות הרפואי או כל גורם אחר שהיה קשור לטיפול הלא תקין. במקרה והגורם המטפל מתנער מתשלום פיצויים בטענה שלא הייתה רשלנות ניתן להגיש תביעת רשלנות רפואית בבית המשפט אשר תלווה בחוות דעת רפואית אורטופדית מטעם אורטופד מומחה אשר יבחן היטב את המקרה – אם זה את ההיסטוריה הרפואית של המטופל, את סוג הטיפול שקיבל ואופן הטיפול וכן את מצבו הנוכחי ובהתאם לכל הנתונים והבדיקות יקבע על פי הידע המקצועי שלו (הקביעה חייבת להיות אובייקטיבית) האם הייתה במקרה הזה רשלנות רפואית (ואם יש קשר ישיר של סיבה ותוצאה בין הרשלנות לנזקים בעמוד השדרה) וכן את גדול הנזק וההשפעות שלו על המטופל.

תביעת ביטוח לאומי

במקרים בהם המטופל סובל ממחלה או בעיה רפואית כזאת או אחרת אשר משפיעה על חייו, אם זה על רמת התפקוד ושגרת היום יום, אם זאת פגיעה אסתטית או גופנית ובין האם הפגיעה היא לטווח קצר או ארוך – החולה יכול להגיש בקשה לקבלת תגמולים מטעם המוסד לביטוח לאומי. הבקשה תוגש בליווי של כל המידע הרפואי הרלוונטי אודות הטיפולים והאבחונים ושמעידים על השינוי במצבו הרפואי של המבקש ועל ההשפעות של מצב זה. הבקשה לקבל תגמולים – אם קצבת נכות בהתאם לאחוזי נכות, פיצויים, הטבות ארנונה, וקצבאות שונות – תצטרך לעבור ועדה רפואית שתבחן את המקרה לעומק ותחליט אם מגיע תגמולים למבקש וכן אילו תגמולים ומה גובה התגמול. לכן, רצוי להגיש לוועדה זו גם חוות דעת רפואית מטעם רופא בכיר שיציג באופן מקצועי וברור את מצבו הרפואי של המבקש ואת הבעיות והקשיים שהוא חווה בעקבות הפגיעה / מחלה.

חוו''ד במקרים של פגיעה תעסוקתית

חוות דעת תעסוקתית זוהי חוות דעת אשר ניתנת על ידי רופא תעסוקתי מטעם קופות החולים במקרים שבהם עובדה ניזוק במקום העבודה שלו (או בעת הדרך לעבודה / חזרה ממנה) על מנת לקבוע מהי מידת הפגיעה והאם נפגעה היכולת שלו לעבוד. בעזרת חוות דעת של רופא מומחה מטעם התובע ניתן לדרוש תגמולי ביטוח מהביטוח לאומי על הפגיעה, תביעת פיצויים מהמעסיק וכן קבלת תגמולי ביטוח מטעם החברה המבטחת של המעסיק במקרים בהם הנזק נגרם על ידי מקום העבודה.

חוו''ג רפואית עבור קבלת תגמולי ביטוח ושב"ן

חולים אשר מבוטחים בביטוחי בריאות ציבוריים מורחבים (שב"ן) או בביטוחים פרטיים רשאים להגיע תביעה לשם קבלת תגמולי ביטוח. זאת, בסיוע חוות דעת רפואית מטעם אף אוזן גרון מומחה. על מנת לקבל את התגמולים חברות הביטוח בוחנות היטב את מצבו הרפואי של התובע וקובעות על פי הבדיקות שלהם האם הוא זכאי לתגמול. במידה והן מסרבות להעניק תגמולים והתובע משוכנע כי הוא צריך לקבל תגמולים אלה הוא רשאי להגיש תביעה לקבלת תגמולי ביטוח בבית המשפט באמצעות עורך דינו. במקרים כאלה חשוב לבחור בעורך דין מנוסה בתחום וכן להתסייע בחוות דעת רפואית של אורטופד מומחה בעל שם. זאת, על מנת למקסם את סיכויי ההצלחה בזכיה במשפט ובהתמודדות מול עורכי הדין המנוסים העובדים תחת המערכת המשומנת של חברות הביטוח.

מה כוללת חוות דעת רפואית עמוד שדרה?

 • בחינה ההיסטוריה הרפואית של החולה הסובל מנזקים ובעיות רפואית בעמוד השדרה.
 • תיאור הגורמים אשר הובילו לניתוח והצבעה על רשלנות הטיפול (במידה והייתה) ועל השפעתה על מצבו הרפואי של התובע.
 • תיאור מצבו הנוכחי של החולה, וכיצד הנזק שנגרם לו משפיע עליו בכל ההיבטים – גופני, נפשי ותפקודי.
 • הצגת מסקנות הנוגעות לטיפולים הנדרשים והצרכים הנוכחיים והעתידיים להם יזדקק החולה.
 • הבאת סימוכין מהספרות הרפואית הרלוונטיים למצבו הבריאותי של התובע.

תכונות וכישורים נדרשות מהרופא המומחה כותב חוות הדעת

 • מומחיות וניסיון רב לא רק בתחום הכללי של אורטופדיה אלא ידע נרחב בתחום עמוד השדרה.
 • ניסיון בכתיבת חוות דעת רפואית לבית המשפט, ביטוח לאומי ולכל גורם אחר. ידע מקצועי אינו מספיק כאן, אלא גם יכולת להעביר את הידע המקצועי ואת המחקר המקיף הכולל ראיון של התובע באופן המקצועי ביותר, תוך ניסוח ברור המקובל בעולם המשפט.
 • ניסיון ויכולת הופעה טובה בביהמ"ש תוך הצגת נתונים ואת מצבו הרפואי של החולה בצורה ברורה ובביטחון רב.

איך זה עובד?

איתור רופא מומחה

בחירת רופא מנוסה המתמחה בתחום התביעה

בחינת החומר הרפואי

כולל איסוף מידע לשם בדיקה האם היתה רשלנות רפואית

כתיבת חוו"ד רפואית

חוו"ד מקיפה הכוללת ממצאי בדיקות, אבחון רפואי והערכת אחוזי נכות

הגשת חוו"ד לביהמ"ש

מתן עדות הרופא המומחה והצגת חוו"ד המקיפה למקסום הצלחת התיק

אנו כאן בשבילכם ונשמח להכווין אתכם בבחירת רופא מומחה מתאים בהתאם לסוג הבעיה הרפואית והנזק הגופני/נפשי שנגרם לכם לשם מקסום סיכויי תוצאות התביעה!

צור קשר לקבלת חוות דעת רפואית