חוות דעת רפואית תאונת עבודה

כתיבת חוות דעת מקיפה למקסום סיכויי ההצלחה!

נפגעתם כתוצאה מתאונת עבודה? במקרים כאלה ניתן להיעזר בחוות דעת רפואית מטעם רופא מומחה אשר תתמוך בטענותיכם לשם קבלת פיצויים מטעם ביטוח לאומי (לשם קבלת קצבת נכות ותגמולים נוספים), קבלת פיצויים מחברות הביטוח וגורמים נוספים.

מהי תאונת עבודה?

תאונת עבודה זוהי תאונה אשר התרחשה בזמן העבודה, תאונה זו יכולה להיות במקום הפיזי של העבודה, בדרך אל העבודה ובחזרה ממנה הביתה וכן בכל מקום אחר בו הנפגע שהה אשר נחשב במסגרת העבודה.

חוות דעת תאונת עבודה

מחלת מקצוע

מחלת מקצוע זוהי מחלה אשר מוגדרת בתקנות הביטוח הלאומי כמחלה אשר עלולה לגרום לנזק רפואי עקב עבודה בתחומי עיסוק ספציפיים אשר נכנסים תחת הרשימה של מחלות מקצוע. נזקים רפואיים עקב מחלת מקצוע יכולים להיות פגיעה בשמיעה, ראייה, פגיעה בעור, נשימה ועוד. לדוגמא: פגיעה בראייה או בעור עקב חשיפה לחומרים מסוכנים, פגיעה ברשימה עקב עבודה במקום רועש במיוחד כמו עבודה על מנוף וכדומה

הגשת חוו''ת תאונת עבודה לביטוח לאומי

כל אזרח מישראל מחויב להיות מבוטח בביטוח לאומי (מלבד עקרת בית שהיא אשת מבוטח). במקרים של גרימת נזקי גוף ניתן להגיש תביעה לביטוח לאומי לשם קבלת קצבת נכות, הבטחת הכנסה ותגמולים שונים. במסגרת התביעה יש להציג את כל המסמכים הרלוונטיים, בדגש על מסמכים רפואיים אשר עשויים לתמוך בדרישתו של התובע אודות התאונה ועל הפגיעה התפקודית שנגמרה לו (שעלולה להוביל לאובדן כושר עבודה מלא או חלקי) בין אם היא זמנית או קבועה. 

מלבד המסמכים הרפואיים יש להגיש חוות דעת רפואית אשר עשויה לסייע בהחלטה של הועדה הרפואית אשר מבצעת הערכה על סמך כל הנתונים שהתקבלו אם אכן התובע סובל מנכות כלשהי וכן את גובה קצבת הנכות והתגמולים השונים אותם יקבל. חשוב לציין כי לחוות הדעת יש משקל רב ועל חברי הודעה לבדוק אותה ברצינות, במידה ולטענת התובע הועדה לא התייחסה במלוא הרצינות לחוות הדעת והתעלמה ממסקנותיה ניתן להגיש על כך ערעור.

הגשת חוו''ת תאונת עבודה לבית המשפט

במקרים של רשלנות רפואית וכן במקרים של תביעות ביטוח עקב סירוב למתן תגמולי ביטוח (אם זה אי מתן פיצויים על הפגיעה מחברת הביטוח של המעסיק, אי מתן פיצויים אצל מבוטחים בקרנות הפנסיה עקב אובדן כושר עבודה וכו) ניתן להגיש תביעה בבית משפט וכן לצרף לתביעה חוות דעת רפואית מטעם רופא מומחה (למעשה מדובר בחובה ע"פ חוק) אשר תוגש באמצעות עורך הדין המייצג.

חוות דעת רפואית - מה חשוב לדעת?

מכיוון שחוות דעת זו מהווה מסמך חשוב שעשוי במקרים רבים להכריע בהחלטות של הגורם המחליט, אם זו הודעה הרפואית של הביטוח הלאומי, שופט בית המשפט או גורמים אחרים – חשוב שהיא תהיה ברמה גבוהה ותיכתב על ידי רופא בעל מומחיות רבה ספציפית בתחום הרפואי הקשור לנזק שנגרם לתובע. במקריםב הם חוות הדעת תוגש לבית המשפט חשוב גם שהרופא יהיה בעל ניסיון בהופעה טובה וייצוגית בבית המשפט.

איך זה עובד?

איתור רופא מומחה

בחירת רופא מנוסה המתמחה בתחום התביעה

בחינת החומר הרפואי

כולל איסוף מידע לשם בדיקה האם היתה רשלנות רפואית

כתיבת חוו"ד רפואית

חוו"ד מקיפה הכוללת ממצאי בדיקות, אבחון רפואי והערכת אחוזי נכות

הגשת חוו"ד לביהמ"ש

מתן עדות הרופא המומחה והצגת חוו"ד המקיפה למקסום הצלחת התיק

אנו כאן בשבילכם ונשמח להכווין אתכם בבחירת רופא מומחה מתאים בהתאם לסוג הבעיה הרפואית והנזק הגופני/נפשי שנגרם לכם לשם מקסום סיכויי תוצאות התביעה!

צור קשר לקבלת חוות דעת רפואית